22 rugsėjo 2013

Life choices

Šie metai bus itin pilni minčių apie ateitį, ypač apie tai, kur po mokyklos baigimo norėsiu tęsti mokslus. Tačiau manau, kad apsisprendimą turiu ir itin stengsiuosi tai išpildytį.
Jau prieš kelis metus žinojau, kad rinksiuosi studijas susijusias su matematika arba informatika. Šie dalykai man sekasi geriausiai. Ir neperseniausiai benaršant po įvairius universitetų puslapius aptikau turbūt geriausią variantą. 
Mykolo Riomerio universitetas siulo studijų programą, kuri mane begalo įtraukė ir sužavėjo. Tai - verslo informatika. Paskaitinėjusi, ką teks studijuoti, tiesiog pamilau šią sritį. Būtent tai, kas man patinka ir mane domina, yra įtraukta į studijų programą. Pastarasias savaites dar labiau gilinausi į visą tą reikalą, lankiausi pas mokykloje dirbančią karjeros specialistę ir tikrai tvirtai nusprendžiau, kad tai yra būtent mano studijos. 
Dar vienas pliusas joms, kad po kelių metų studijavimo Lietuvoje, likusį laiką galima studijuoti Anglijoje esančiame Middlesex universitete. Studijų laikas - nepilni keturi metai, o viską baigus, gaunamas ne vienas, o du diplomai. Tai yra, mano manymu, begalo geras dalykas. Plius, galėsiu praleisti laiko ir kažkur svetur, o apie galimybės studijuoti užsienyje turėjau minčių.
Ir štai papuolė tobulos man studijos, į kurias atrodo yra tikrai nesunku įstoti. Pasidomėjau, kokie stojamieji balai buvo 2012 metais ir tikrai nustebau. Nesitikėjau išvysti tokio žemo stojimo balo, bet aišku tuom reikia tik džiaugtis. O gero stojimo balo aš tikrai sieksiu. 
Kaip ir minėjau, matematika ir infromatika sekasi gerai, todėl egzaminai tūrėtų būti išlaikyti virš 70 balų, aišku, stengsiuosi, kad būtų daug arčiau 100. Dėl anglų kalbos egzamino pasisekimo taipogi nepergyvenu. Vienas minusas, kad mano anglų kalba yra labai "basic". Kalbu ir rašau paprastąja anglų kalba, tačiau dar yra tikrai daug laiko šitam reikalui susitvarkyti. Na, o labiausiai nerimauju dėl lietuvių kalbos egzamino. Žinau savo trūkumus ir jie man gali labai pakišti koją. Kai reikės išmokti tiek daug autorių, kūrinių, galimas daiktas, kad prireikus man visi jie susimaišys ir rašydama, tarkim, apie V.Šekspyro kūrinį "Hamletas", ištikro kalbėsiu apie J.Getės "Faustą". Tikiuosi, kad taip nenutiks, bet tikrai yra daug šansų, kad tai įvyks. 
Labai labai tikiuosi, kad pasiseks tęsti mokslus būtent verslo informatikos studijose, o kad taip nutiktų, darysiu viską, kas tik galima. Ne tik mokinsiuos mokykloje, bet ir ieškosiu papildomų mokslų sferų. Vienas jau radau, o šiandien sužinojau ir apie dar vieną mokyklą, kur bus galima mokintis kažko panašaus, tik tai jau man kainuos. 
Kol kas, per tris savaites noras itin stropiai mokintis dar nepraeis ir tęsis iki pat egzaminų sesijos.

1 komentaras:

  1. Suprantu, kaip jautiesi! Sunku apsispręsti kuo nori būti, o kai randi sau puikiai tinkančias studijas - norisi stengtis ten ir įstoti. Tavo atveju puiku yra tai, kad + - esi pajėgi išpildyti savo svajonę. Baisiausia, kai žinai, ko nori, bet sėdi informatikos pamokoje žinodamas, kad tau šio egzamino reiks, bet niekaip iki galo visko nesupranti. :)

    AtsakytiPanaikinti